KUALA LUMPUR: Upacara mengangkat sumpah bagi jawatan yang sedang berlangsung di Istana Negara menyaksikan 13 Menteri dan 23 Timbalan Menteri mengangkat sumpah hari ini. Berikut adalah senarai mereka yang sudah mengangkat sumpah setakat ini:

MENTERI

1. Saifuddin Abdullah dilantik Menteri Luar

2. Mohd Redzuan Md Yusof dilantik Menteri Pembangunan Usahawan

3. Dr Xavier Jayakumar dilantik Menteri Air, Tanah dan Sumber Asli

4. Syed Saddiq Syed Abdul Rahman dilantik Menteri Belia dan Sukan

5. Baru Bian dilantik Menteri Kerja Raya

6. Teresa Kok dilantik Menteri Industri Utama

7. Saifuddin Nasution Ismail dilantik Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna

8. Dr Mujahid Yusof Rawa dilantik Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Agama)

9. Khalid Abdul Samad dilantik sebagai Menteri Wilayah

10. Liew Vui Keong dilantik sebagai Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Undang-Undang)

11. Ignatius Darell Leiking dilantik sebagai Menteri Perdagangan Antarabangsa dan Industri

12. Mohamaddin Ketapi dilantik sebagai Menteri Pelancongan, Seni dan Budaya

13. Yeo Bee Yin dilantik Menteri Tenaga, Teknologi, Sains, Perubahan Iklim dan Alam Sekitar

TIMBALAN MENTERI

1. Dr Md Farid Rafik dilantik Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Perpaduan Negara dan Kesejahteraan Sosial)

2. Amiruddin Hamzah dilantik Timbalan Menteri Kewangan

3. Eddin Syazlee Shith dilantik Timbalan Menteri Komunikasi dan Multimedia

4. Shamsul Iskandar Md Akin dilantik Timbalan Menteri Industri Utama

5. Sim Tze Tzin dilantik Timbalan Menteri Pertanian dan Industri Asas Tani

6. R. Sivarasa dilantik Timbalan Menteri Pembangunan Luar Bandar

7. Fuziah Salleh dilantik Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Agama)

8. Dr Lee Boon Chye dilantik Timbalan Menteri Kesihatan

9. Muhammad Bakhtiar Wan Chik dilantik Timbalan Menteri Pelancongan, Seni dan Budaya

10. Chong Chieng Jen dilantik Timbalan Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna

11. Tengku Zulpuri Shah Raja Puji dilantik Timbalan Menteri Air, Tanah dan Sumber Asli

12. Hannah Yeoh dilantik Timbalan Menteri Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat

13. Teo Nie Ching dilantik sebagai Timbalan Menteri Pendidikan

14. Steven Sim dilantik sebagai Timbalan Menteri Belia dan Sukan

15. Dr Ong Kian Ming dilantik Timbalan Menteri Perdagangan Antarabangsa dan Industri

16. Mahfuz Omar dilantik sebagai Timbalan Menteri Sumber Manusia

17. Mohd Anuar Mohd Tahir dilantik sebagai Timbalan Menteri Kerja Raya

Advertisements